O farbách Autentico Vintage

Kriedové farby boli vyvinuté na maľovanie nábytku. Špeciálne vyvinuté s použitím starých receptúr a prírodných zložiek, vysoko pigmentovaná. Priľnú na takmer akýkoľvek povrch, bez nutnosti nanášania základného náteru.

Pre intenzívnejšie farby, aplikujte dve tenké vrstvy náteru. Výborné pre vytvorenie starožitného vzhľadu. Po aplikácii krakelovacej glazúry sa po nanesení farby Autentico Vintage vytvorí popraskaný povrch.

Pre dosiahnutie vodeodolného povrchu je potrebná aplikácia povrchovej ochrany voskom alebo lakom Autentico. Farba dostupná v 150 odtieňoch.

Návod na použitie :
Pred použitím dobre premiešajte. Podklad musí byť suchý a zbavený mastnoty. Farba môže byť použitá „tak ako je“, alebo zriedená s vodou pre efekt obmytého efektu. Pre zhustnutie môžete nechať otvorené výko cez noc aby voda vyprchala.

Aplikácia farieb si nevyžaduje odstraňovanie starého náteru či dodatočné brúsenie. Aplikujte valčekom alebo štetcom. Na maľovanie nábytku odporúčame použiť mäkký štetec. Nástroje Čistite vodou. Potrebná aplikácia povrchovej ochrany voskom alebo lakom Autentico. Veľmi krátka doba schnutia – 30 minút. Nanášanie ďalšej vrstvy farby už po 60-tich minútach.

O vosku Autentico

Určený pre dosiahnutie konečného shabby chic vzhľadu, po použití farieb Autentico Vintage, Velvet alebo Venice. K dispozícii v prevedení: číry, tmavo hnedý, svetlo hnedý, tmavošedý a jantárový.

Vosk je vyrobený podľa starej holandskej receptúry a bol navrhnutý pre ochranu a starostlivosť o farbené a lakované povrchy značky Autentico. Obsahuje prírodné vosky- včelí a karnaubský vosk používaný v oblasti reštaurovania. Chráni maľovaný povrch pred vonkajšími faktormi, vyhladzuje a vytvára na dotyk saténový povrch.

Vosk je možné zmiešať s kriedovými farbami Autentico a dosiahnuť tak širokú škálu farebných odtieňov. Je ľahko použiteľný a je možné ho použiť aj na aplikáciu surových drevených povrchov – prírodné drevo.

Voskované povrchy budú chránené a udržiavané, odpudzujúce vodu, prach a mastnotu a možno ich ľahko utierať bez poškodenia voskovaného povrchu. Ak chcete vytvoriť rôzne efekty :tmavšie vosky môžete aplikovať na číry alebo biely vosk pre zvýraznenie hlbky trhlín.

Návod na použitie: Štetcom alebo handričkou naneste tenkú vrstvu vosku na suchý povrch maľovaný farbami Autentico Vintage. Počkajte 15 minút a suchou bavlnenou handričkou celý povrch vyleštite do požadovaného lesku. Po použití ihneď uzavrite.